značky

Hydropeptide

DSD de Luxe

Veškeré produkty této řady patří ke kosmeceutikům, jelikož mají účinnost léčiv, zároveň se vyznačují vysokou kvalitou jako kosmetické prostředky a dávají zákazníkům současně pocit spokojenosti a komfortu.

Základem produktů pro stimulaci vlasů jsou složky, jejichž efektivita byla potvrzena klinicky a má hluboký vědecký základ. Například je dobře znám stimulující účinek na růst vlasů nukleosidu adenosinu, inositolu, derivátů purynu, například kofeinu a také derivátů pyrimidinu (jako složek nukleinových kyselin). Přítomnost v přípravcích purynových a pirymidinových složek zajišťuje stimulující účinek podobný účinku minoxidilu (minoxidil je derivát aminopyrimidinu, nejúčinnějšího známého stimulátoru růstu vlasů). Na rozdíl od přípravků na základě minoxidilu všechny stimulátory růstu vlasů řady Simone nejsou návykové a mohou se aplikovat léčebnými kúrami.

Mnohé produkty Simone se stimulačním efektem obsahují kapsaicin (extrahovaný z kajenského pepře). Jak prokázaly výzkumy z roku 2009 (Ehsani A, Toosi S, Seirafi H, et al. Capsaicin vs. clobetasol for the treatment of localized alopecia areata. Eur Acad Dermatol Venereol. 2009), stimulující účinky kapsaicinu na růst vlasů při léčbě ohniskové alopecie nejsou slabší, než účinky silných glykokortikosteroidů. Je znám též příznivý vliv kapsaicinu při léčbě difuzního vypadávání vlasů způsobeného stresovými faktory.

Lékaři, kteří pracují na vývoji produktů DSD a biotechnologie, kterou při tom používají, jsou také v čele vývoje trichologie. Proto se řada produktů stále obnovuje, doplňuje a přípravky obsahují ty nejnovější složky s prokázanou účinností.