Back to the list

Peptidy jako trendy ingredience: Co všechno umí a proč by vás měly zajímat

Používejte naše produkty v pohodlí domova

Po kyselině hyaluronové, retinolu, vitamínu C či AHA kyselinách přichází do módy další velmi zajímavá kosmetická ingredience - peptidy. Zjistěte, proč mají právě peptidy šanci být víc než pouhým trendem a najít si místo na vaší koupelnové poličce na dlouhá léta.

 

Co to vlastně je?

 

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin, které umí obnovit přirozenou produkci kolagenu, a tím znovu vrátit pevnost pleti a výrazně zpomalit stárnutí. Brání také škodlivinám, aby na pokožku negativně působily, a naopak je z těla vylučují - fungují tedy jako silné antioxidanty.

S věkem totiž pleť slábne a pevnost a pružnost proto ztrácí - vytrácí se totiž množství kolagenu, který za normálních okolností tvoří pleť až ze 70 procent. Samozřejmě tomuto procesu přispívá i špatný životní styl, působení zrádných slunečních paprsků, pobyt ve znečištěném prostředí, stres. To vše vede k tvorbě volných radikálů, které pleť oslabují.

 

Jak to funguje?

 

Protože i peptidy se v těle vyskytují přirozeně, jde o skvělé řešení. Fungují tak, že se „nalepí“ na kožní buňky, a tím spustí procesy vedoucí k obnovené tvorbě kolagenu a také elastinu. Krémy či séra obsahující peptidy tak jen pokožce dodají větší dávky látek, které se v ní stejně už přirozeně nacházejí.

Peptidy samozřejmě nejsou žádnou novinkou, o jejich existenci se ví už desítky let, nicméně až nedávno vědci našli ten správný způsob, jak některé jejich druhy využít v kosmetice.

 

Co můžeme čekat?

 

Peptidy bojují proti už existujícím vráskám a ochablým konturám právě tím, že zpevňují oslabenou pleť, ale fungují také jako intenzivní hydratace a zároveň prevence. Dostatečná tvorba kolagenu, kterou peptidy zajistí, totiž zabrání i tvorbě nových vrásek, včetně těch jemných mimických, ale zároveň také rozjasňuje, redukuje rozšířené póry a celkově zacelí drobné chyby na kráse vaší pleti.

 

Jak peptidy používat?

 

Vedoucí postavení ve využití síly peptidů a dosažení skvělých výsledků v anti-aging medicíně zaujímá značka HydroPeptide, která už v roce 2004 učinila revoluční objev v péči o pleť - využití síly peptidů jako signálních molekul na buněčné úrovni. Její profesionální řady přípravků obsahují více než 60 peptidů, jsou ale také bohaté na antioxidanty, rostlinné kmenové buňky, růstové faktory a kyselinu hyaluronovou.

V nabídce značky HydroPeptide najdete hned 29 různých přípravků určených na péči o pleť obličeje, přičemž si můžete vybrat mezi anti-aging řadou nebo osmi různými produkty zaměřenými na určitý problém pleti. V nabídce ale je také tělová péče proti stárnutí a pět různých druhů přístrojového ošetření.

Platba online
Doprava zdarma nad 7000 Kč
Innea maska zdarma (nákup nad 5000 Kč)
Vzorky zdarma k objednávce
Telefonická podpora